اتریش کشوری غیر محصور با تقریبا 8.7 میلیون جمعیت در مرکز اروپا است. این منطقه توسط جمهوری چک و آلمان به شمال، اسلواکی و مجارستان به شرق، اسلوونی و ایتالیا به جنوب، و سوئیس و لیختن اشتاین به غرب محدود شده است. اکثریت مردم اتریش به زبان آلمانی صحبت می کنند که زبان رسمی این کشور است. دیگر زبان رسمی محلی کرواتی، مجارستانی و اسلوونی است. اتریش نماینده پارلمانی دموکراسی است. وین پایتخت و بزرگترین شهر پرجمعیت اتریش با بیش از 1.8 میلیون نفر است. این کشور دارای سطح بالایی از زندگی برای شهروندان حود بوده و در سال 2016 برای شاخص توسعه انسانی رتبه 24 جهان را به خود اختصاص داده است. اتریش از سال 1955 عضو سازمان ملل بوده است، در سال 1995 به اتحادیه اروپا پیوسته و یکی از بنیانگذاران OECD است. اتریش همچنین قرارداد شینگن را در سال 1995 امضا کرد، و در سال 1999، ارز اروپایی، یورو را به تصویب رساند.

ویزای اتریش

امروزه بسیاری بنا به دلایل مختلف مانند کار یا تفریح متقاضی سفر به اتریش هستند که در نتیجه نیاز به ویزای اتریش دارند. در ابتدا باید بدانید که اتریش عضو اتحادیه اروپا و معاهده شینگن است و برای ورود به کشور اتریش باید اقدام به دریافت ویزای شینگن کنید. برای آشنایی با مدارک مورد نیاز و مراحل اخذ ویزا با ما همراه باشید. قبل از مسافرت به اتریش باید برای ویزای اتریش شخصا به مقام ارشد صلاحیت اتریش (سفارت، کنسولگری) درخواست دهید. این مقام نیز ویزا را صادر خواهد کرد.
مدت زمانی که اخذ ویزای اتریش برای متقاضیان این ویزا طول می کشد، تقزیبا 2 تا 3 هفته می باشد. همچنین این ویزا نیاز به 10 الی 14 روز اقامت دارد. در صورتی که متقاضی اخذ این ویزای اتریش هستید، ابتدا لازم است که فرم اخذ ویزای اتریش را تکمیل کنید و جهت سادگی کار و راهنمایی بیشتر ، با مراکز مخصوص اخذ ویزای اتریش تماس بگیرید تا از مشاوره متخصصان این حوزه بهرمند شوید.
گفتنی است که اشخاصی که مهاجر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس نیازی به اخذ ویزای اتریش برای ورود به جمهوری اتریش ندارند. همه اتباع دیگر برای ورود به کشور اتریش نیاز به اخذ ویزا دارند. باید بدانید که درخواست ویزای اتریش فقط با داشتن وقت قبلی سفارت اتریش ممکن است و باید به این نکته توجه کنید که؛ صدور ویزای اتریش تضمین اجازه ورود به قلمرو جمهوری اتریش نیست. هنگام عبور از مرز، بنا به دلایلی مبنی بر عدم پذیرش به وجود آید، امکان باطل شدن ویزای شما و عدم اجازه ورود به کشور بوجود خواهد آمد.

ویزای تحصیلی اتریش

قبل از صحبت در مورد ویزای تحصیلی اتریش باید گفت اتریش مقصد ایده آل برای تحصیل است در کشور اتریش که در مرکز اروپا واقع شده است نزدیک به 70 دانشگاه برتر با بیش از 350،000 دانشجوی دانشگاه وجود دارد که 25٪ آنها دانشجویان کشورهای دیگر از جمله ایران هستند.
مواردی که اتریش به شما پیشنهاد می دهدعبارت اند از :
طیف گسترده ای از فرصت های تحصیلی
تدریس برنامه های مختلف به زبان انگلیسی
امنیت اجتماعی عالی و ثبات اقتصادی
پس میتوان گفت اتریش یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیلات عالیه برای دانشجویان خارجی میباشد که برای این امر باید ابتدا ویزای تحصیلی اتریش را دریافت کنید. اتریش یکی از معدود کشورهای اتحادیه اروپا است که در حال حاضر تحصیل در دانشگاه های آن تقریبا رایگان می باشد. دوره های تحصیلی در اتریش حتی برای اشخاص دارای ویزای تحصیلی اتریش به دو دوره ی عمومی و تخصصی تقسیم میشود. امتحانات پایان دوره عمومی برگزار میشود اما مدركی‌ صادر نمی‌شود. تمامی دانشگاه‌های‌ اتریش‌ دولتی‌ هستند و بودجه‌ آنها توسط دولت تأمین‌ میشود و دانشجویان (دارندگان ویزای تحصیلی اتریش ) مجبور به‌ پرداخت‌ شهریه‌ نیستند. كوتاه‌ كردن‌ پروسه‌ تحصیلی و راهیابی‌ سریعتر دانش‌ آموختگان‌ به‌ بازار كار از هدف های تاسیس این مراکز تحصیلات عالی میباشد.
برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش مدارک زیادی مورد نیاز میباشد که با تماس با مراکز مشاوره و راهنمای صدور ویزای تحصیلی اتریش میتوانید کاملا آنها را بشناسید و با کمک مشاوران و متخصصان این زمینه تمامی این مدارک را تهیه و اقدام به اخذ ویزای تحصیلی اتریش کنید.

ویزای فوری اتریش

بسیاری از کسانی که متقاضی سفر به اتریش هستند با محدودیت زمانی روبرو هستند و نیاز به اخذ ویزای فوری اتریش دارند پس بدنبال تهیه این ویزا هستند.
شاید این سوال به ذهنتان برسد که آیا اخذ ویزای فوری اتریش امکان پذیر است یا نع؟
باید گفت اخذ ویزای فوری اتریش یا هر کشور عضو اتحادیه اروپا یک امر امکان پذیر اما دشوار است که برای اخذ آن نیاز به آگاهی از قوانین اخذ ویزای فوری اتریش است . خواهش میکنیم در نظر داشته باشید که برای همه اقداماتی که در ارتباط با صدور ویزای فوری اتریش انجام میشود، تنها مبلغی که باید پرداخت شود، هزینه رسیدگی به درخواست ویزا بوده و فرم های درخواست ویزا به صورت رایگان در دسترس متقاضیان است. متقاضیان باید فرم درخواست را به صورت کامل تکمیل و صحیح آن را امضاء کنید، به این دلیل که دستور تکمیل بعدی مدارک، باعث طولانی تر شدن پروسه رسیدگی به درخواست صدور ویزای فوری اتریش خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای فوری اتریش

اصل گذرنامه با ۳ ماه اعتبار از تاریخ انقضای مدت ویزا و دارای حداقل ۲ صفحه خالی ( امضا شده )
اصل گذرنامه های باطل شده ( در صورت وجود ) و کپی از روادید شینگن
فرم ویزا با امضای مسافر
تکمیل فرم مشخصات فردی
دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ رنگی با زمینه سفید ، از روبرو و جدید
بهترین کار برای اخذ ویزای فوری اتریش تماس با مراکز اخذ ویزا و یا مراجعه حضوری و مشورت با آنها و استفاده از تجربیات و دانش بروز آنها در زمینهد تهیه ویزای فوری اتریش است تا در کمترین زمان ممکن و بدون دردسر ویزای خود را تهیه کنید.

ویزای تضمینی اتریش

شاید دغدغه اصلی متقاضیان سفر به اتریش این است که آیا با صرف هزینه و زمان صدور ویزا این امر انجام نشود یا زمان آن بسیار طولانی شود به طوری که متقاضی از اخذ ویزا صرف نظر کند. بهرحال اخذ ویزای تضمینی مساله مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد و مراکز اخذ تضمینی ویزا اتریش باید این اطمینان را به مشتریان خود بدهند که ویزای آنها در سریع ترین زمان ممکن و بدون تردید آماده میشود و اگر منع قانونی در صدور ویزای شخص مورد نظر مشاهده کردند بدون تردید و بدون کوچکترین سهل بینی آن را با متقاضی در میان بگذارند و تضمین بی مورد و نامعلوم به شخص متقاضی اخذ ویزای تضمینی اتریش ندهند.
متقاضی باید در نظر داشته باشد که برای اخذ ویزای تضمینی اتریش تمامی مدارک مورد نیاز را که در سایت سفارتخانه اتریش آمده است را بدون کم و کاست یا ذره ای ابهام تهیه و تکمیل نماید و هزینه ها و زمانبندی دقیق و کافی برای این امر را هم در نظر بگیرد تا مراکز اخذ ویزا بتوانند تمامی مراحل را بدون کوچکترین مشکلی پیگیری کنند تا فرد متقاضی در مراحل اخذ ویزای تضمینی اتریش با مشکلی مواجه نشود که زمان بر باشد و زمانبندی سفر شخص را برهم بزند .
پیشنهاد ما همانیست که در مطالب قبل هم گفته شد ، سعی کنید با آگاهی کامل و مشورت با متخصصان این عرصه این امر را که اخذ ویزای تضمینی اتریش است را انجام دهید و از ریسک های بیجا و اعتماد به افراد نابلد بپرهیزید . امیدوارم این پست بهترین راهنما برای شما متقاضیان اخذ ویزای اتریش بوده باشد.