جمهوری استونی کشوری است کوچک شمالی‌ترین منطقه بالتیک که متشکل از تعداد زیادی جزیره در ساحل جنوبی خلیج فنلاند استدو بزرگترین جزایر این کشور ، ساراما و هیهوماتا، در ساحل غربی استونی واقع شده اند که مسکونی هستند. کشور فنلاند از جنوب با لیتوانی و از شرق با روسیه هم مرز (مرز زمینی ) بوده و با کشورهای فنلاند و سوئد مرز دریایی دارد.کشور کوچک استونی از سال 2004 میلادی عضوی از اتحادیه اروپا است و همچنین در همین سال این کشور عضویت پیمان آتلانتیک را پذیرفت.
22 درصد از خاک استونی پوشیده از جنگل است و چوب آن برای کاغذ و کبریت ‌سازی مورد استفاده قرار میگیرد. استونی از نظر آب و هوایی در محدوده سردی واقع شده اما بادهای گرم خلیجی آب و هوای آن را نسبت به همسایگان شمالیش معتدل‌ تر کرده است. در سالهایی که کمونیست ها در کشور روسیه به قدرت رسیدند استونی از این کشور جدا شد و توسط آلمان ها به اشغال درآمد اما بعد از امضای عدم تعرض استالین و هیتلر استونی به شوروی بازگشت و چندین سال بعد از آن یعنی در سال 1991 شوروی استقلال استونی را به رسمیت شناخت و استونی رسما یک جمهوری اعلام شد.
در سفر به خارج از کشور هر کشوری مقررات مخوصوص به خود را در رابطه با ورود مسافران دارد و معمولا لازم است مسافران ویزا یا همان اجازه ورود به این کشورها را داشته باشد.

ویزای استونی

بدیهی است که برای سفر به کشور استونی شما نیازمند تهیه ویزای استونی میباشد.همانطور که پیشتر گفتیم استونی عضو اتحادیه اروپا میباشد و دقیقا به دلیل پیوستن استونی به اتحادیه اروپا و امضای پیمان شنگن متقاضیان میتوانند با استفاده از ویزای شنگن بدون دریافت ویزای استونی به این کشور سفر کنند. بسته به هدف سفر شما به کشور استونی، انواع مختلفی از ویزای استونی وجود دارد. این که آیا شما قصد سفر برای ملاقات عزیزان و دوستانتان، تحصیل یا کار را دارید و به طور دائم در آنجا اقامت ندارید، باید اقدام به اخذ ویزای استونی کنید. مهاجران کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا (EEA ) و کسانی که دارای مجوز اجازه اقامت در یک کشور شنگن هستند، نیازی به اخذ ویزای استونی برای ورود به استونی ندارند .
-فرم درخواست ویزای استونی را دانلود کنید، آن را به طور کامل و با صداقت کامل پر کنید.
-2 عکس از فرم گذرنامه باید به مدارک متصل شود
– گذرنامه شما و نسخه های ویزای قبلی شما – معتبر برای حداقل 3 ماه پس از تاریخ بازگشت مورد نیاز است. گذرنامه شما باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.
– بیمه درمانی بیمه مسافرتی که حداقل 30،000 یورو را پوشش دهد در استونی و کل منطقه شنگن
– یک نامه همراه با هدف سفر به استونی و برنامه سفر
– یک کپی از رزرو بلیط بازگشت خود با تاریخ و شماره پرواز مشخص ورود و خروج از استونی
– اثبات اقامت برای تمام مدت اقامت در کشور استونی
-اثبات وضعیت مدنی (گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی مرگ همسر، کارت جیره در صورت لزوم)
-معاش – معیارهای مالی کافی برای مدت اقامت در استونی.

ویزای تحصیلی استونی

برای تحصیل در کشور استونی متقاضیان باید برای اخذ ویزای تحصیلی استونی اقدام کنند و مدارک مورد نیاز را یک به یک تهیه کنند . دوستداران تحصیل در کشور استونی می توانند از بین تمامی رشته هایی که در دانشگاه های معتبر استونی ارائه میشود رشته ای که به آن علاقه دارند را انتخاب کنند.دلیل بالا بودن تقاضای ویزای تحصیلی استونی بالا بودن کیفیت تدریس از مزایای تحصیل در دانشگاههای استونی بشمار می رود، همچنین می توان به شرایط تحصیلات رایگان در دانشگاههای استونی در اکثر رشته ها و تحصیل در استونیبه زبان انگلیسی اشاره کرد. البته گفتنی است که دانشگاه های استونی جزء برترین دانشگاه های کشورهای اتحادیه اروپا می باشند. میدانید که ویزای تحصیلی استونی برای تحصیل در این کشور برای مدت بیش از 90 روز است. کنسولگری استونی متقاضیان را برای درخواست ویزای استونی به طور مستقیم درخواست می کند.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای تحصیلی استونی:

اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه رسمی
اصل و کپی پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
دو قطعه عکس 4*6 بدون روتوش
گواهی اشتغال به کار ( درصورتی که شامل متقاضی شود)
ارائه گواهی بانکی تایید شده جهت اثبات پشتوانه مالی

ویزای فوری استونی

صدور ویزای فوری استونی به صورت تضمینی یکی از دغدغه های مسافران به کشور استونی است از آنجا که استونی عضو کشورهای اتحادیه شنگن می باشد برای سفر به استونی امکان دریافت ۲ نوع ویزا برای متقاضیان ویزای فوری استونی وجود دارد . اولی ویزا شنگن و دومی ویزا ملی کشور استونی است. ( واضح است که با ویزا ملی استونی شما تنها می توانید به کشور استونی سفر داشته باشید ) . جهت دریافت ویزای فوری استونی در ایران باید به سفارت فنلاند در تهران مراجعه نمائید .
بسیاری از موسسات و آژانس های مسافرتی نیز میتوانند امر اخذ ویزای فوری استونی را برای شما متقاضیان بدون مشکل و در سریع ترین زمان ممکن و هزینه کمتر تهیه کنند . همچنین شما میتوانید با کمک گرفتن از مشاورین متخصص در این موسسات با استفاده از تجربیات و آگاهی کامل از شرایط صدور ویزای فوری استونی و قوانین بروز کشورها در این زمینه شما را برای رسیدن به این هدف یاری نمایند. لازم به ذکر است که شرط عقل آن است که با یک جستجوی دقیق از مراکز معتبر و قانونی برای کار خود اقدام کنید و به هر موسسه یا مرکزی که ادعای صدور ویزای فوری استونی را دارند اعتماد نکنید اما این مساله بدین معنا نیست که موسسات معتبر کم هستند و یا اصلا وجود ندارند کافیست با یکی از موسسات معتبر تماس حاصل فرمایید و این نیز با یک جستجوی ساده در اینترنت امکان پذیر میباشد پس اگر نیاز به اخذ ویزای فوری استونی دارید زودتر اقدام کنید.

ویزای تضمینی استونی

ویزای تضمینی استونی مساله روز و بسیار مهم متقاضیان آن است .بسیاری از افراد بسیار به اخذ ویزای خود حساس هستند و احساس میکنند که این امر بسیار حساس و دقیق است و کوچکترین موردی صدور آن را به تعویق می اندازد. متقاضیان اخذ ویزای تضمینی استونی اگر نسبت به اخذ ویزای خود حساس هستند بهتر است از طریق موسسات و مراکز معتبر اقدام کنند تا بصورت قطعی اطمینان پیدا کنند که ویزای تضمینی استونی را دریافت می کنند . مراکزی که ویزای تضمینی استونی را ارائه میدهند بسیار هستند اما بهرحال بهتر است که در انتخاب مراکز و مشاوران این زمینه دقت لازم را داشته باشید .
باید دقت داشته باشید که برای اطمینان از اخذ ویزای خود به نکاتی همچون نکات زیر توجه داشته باشید .
حداقل ۴۵ روز قبل از تاریخ سفر اقدام به درخواست ویزای خود کنید.
دقت داشته باشید در سفارت فنلاند در تهران تنها ویزا شنگن صادر می شود و ویزا ملی کشور استونی صادر نمی شود . طولانی ترین نوع ویزا شنگن به شما اجازه اقامت ۹۰ روزه در اتحادیه اروپا را می دهد . در صورتی که میخواهید به کشور استونی سفر کنید با ما همراه باشید.