جمهوری فدرال آلمان در مرکز قاره اروپا، با جمعیتی حدود بر هشتاد و چهار میلیون نفر از کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن است. کشور آلمان از صنعتی ترین کشورهای اتحادیه اروپاست که هرساله پذیرای مهاجران ایرانی زیادی است .نظام سیاسی آلمان نظام جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی است و به ایالت های متعددی تقسیم بندی می شود و باید گفت که قوانین تحصیلی و شغلی در هر ایالت با قوانین ایالت دیگر متفاوت بوده . مثلا تحصیل در بعضی ایالت ها رایگان است در صورتی که در ایالت دیگر با هزینه های خاص خود همراه است و یکی از گزینه های خوب و منطقی برای مهاجرت با ارووپا محسوب می شود.

ویزای آلمان-ویزای تحصیلی آلمان- ویزای آلمان فوری -ویزای آلمان تضمینی

ویزای آلمان

زمانی که شما برای گرفتن ویزای آلمان (ویزای شنگن برای آلمان درخواست می کنید) اقدام می کنید ، مدارک خاصی مورد نیاز است که باید قبل از هماهنگ شدن قرار ملاقات نسبت به تهیه آن اقدام کنید. بسته به هدف سفرتان به کشور آلمان ، انواع مختلفی از ویزای آلمان برای این امر وجود دارد. آیا شما در حال برنامه ریزی برای سفر، تحصیل، کسب و کار یا تجارت در آلمان هستید یا قصد دارید به طور دائم در آنجا اقامت کنید یا به اصطلاح مهاجرت کنید؟ باید برای ویزای آلمان درخواست بدهید و مراحل قانونی آن را طی کنید.
صدور ویزای آلمان فقط و فقط با حضور شخص متقاضی برای ارائه مدارک لازم و انجام مصاحبه با مسول مربوطه انجام خواهد شد. درخواست کنندگان می‌توانند با مراجعه به وب‌ سایت سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران ، فرم مشخص شده تقاضای ویزای آلمان را دریافت کنند. و همچنین، دریافت نوبت مصاحبه به صورت غیرحضوری ممکن نیست. در روز مصاحبه لازم است همه مدارک خود را همراه با فرم درخواست ویزای آلمان باید همراهتان باشد. البته شایان ذکر است که در حال حاضر ، طبق اعلام مسولین سفارت آلمان به دلیل بالا بودن حجم تقاضا در همه گروه‌ها تعیین وقت سفارت امری زمان ‌بر است. همچنین گفتنی است که بررسی مدارک و گذراندن مراحل اداری نیز حداقل دو هفته زمان نیاز دارد. پس بهتر است که زمانبندی دقیق و کافی برای این پروسه پیش بینی کنید و حداقل 3 ماه قبل برای این مهم اقدام کنید.

مدارک عمومی ویزای آلمان:

-اصل گذرنامه و کپی صفحه مشخصات گذرنامه
-فرم درخواست روادید امضا شده بهمراه عکس
-پرسشنامه امنیتی کامل با امضا
-مدرک مبتنی بر وجود بیمه مسافرتی همراه با کپی آن
-کپی گذرنامه های درخواست کننده در 5 سال گذشته به همراه مهر
و کلی مدارک تخصصی که با مراجعه به سایت تخصصی ویزای آلمان میتوانید لیست آن ها و شرایط تهیه آنها را مشاهده کنید.

ویزای تحصیلی آلمان

در مورد ویزای تحصیلی آلمان گفتنی است که یک سند رسمی مجاز است که با استفاده از آن متقاضی که فردی با ملیت غیر آلمانی است مجاز برای ورود و اقامت در کشور آلمان به منظور تحصیل در یک دوره خاص در نظر گرفته می شود.
چرا ویزای تحصیلی آلمان ؟ کشور آلمان جایگاهی بالا از نظر کیفیت آموزش عالی، زیرساخت های تحقیقاتی، روش آموزش، مطالعات کم هزینه و چشم انداز حرفه ای است. به همین دلیل است که بسیاری از مردم در سطح بین المللی معتقدند که آلمان بهترین مکان برای تحصیلات عالی است و دارای بستری مناسب برای جویندگان دانش است از همین رو به دنبال تهیه ویزای تحصیلی آلمان می باشند. در صورت پذیرش متقاضی ویزای تحصیلی آلمان در یکی از دانشگاه یا کالج های کشور آلمان هنگامی که نامه ای از دانشگاه یا کالج دریافت کرده اید، باید یک ویزای دانشجویی آلمانی درخواست کنید. این نوع ویزا معمولا به مدت سه ماه اعتبار دارد و تا پایان این زمان در آلمان، متقاضی ویزای تحصیلی آلمان باید برای دریافت مجوز اقامت دانشجویی در آلمان از ادارۀ بیگانگان اقدام کند.
قائدتا برای تحصیل در آلمان، ابتدا مجبور خواهید بود کفایت کافی در امور مالی و پوشش بیمه درمانی را ثابت کنید. برخی از مدارس نیز بنا به قوانین خود ممکن است از ناحیه متقاضی ویزای تحصیلی آلمان نیاز به اثبات مهارت زبان آلمانی داشته باشند. اکثر دانشگاه ها اطلاعاتی در مورد مجوز اقامت در وب سایت خود دارند. همچنین شایان ذکر است هنگامی که شما اجازه تحصیل در کشور آلمان را دارید، مجاز به کار 120 روز در سال خواهید بود.

ویزای فوری آلمان

گرفتن ویزای فوری آلمان یکی از مسائل مهمی است که متقاضیان ویزای آلمان به دنبال آن هستند و مطلوب خود می دانند . شاید این مساله یکی از مهمترین فاکتورها در مورد گرفتن ویزا باشد حال باید بدانیم که برای گرفتن ویزای فوری آلمان چه کارهایی باید انجام دهیم و آیا اصلا چنین چیزی امکان پذیر است یا نه؟
اصولا صدور ویزای فوری آلمان برای اتباع ایرانی 3 هفته بطول می انجامد و برای صدور ویزا باید تمامی مدارک شما بدون نقص تهیه و به سفارتخانه کشور آلمان ارائه گردد لازم به است که صدور ویزا به معنای ورود بی قیدو شرط به آن کشور نیست و همواره ماموران مرزی می توانند از ورود شما به آن کشور جلوگیری کنند .
پس می توان گفت که صدور ویزای فوری آلمان منوط به گرفتن وقت سفارت آن کشور در سریع ترین زمان ممکن و تهیه جمع آوری مدارک لازم بدون کم کاست بوده و در حال حاضر به دلیل حجم بالای درخواست صدور ویزای فوری آلمان به سفارتخانه آلمان این مساله کمی با دشواری به همراه است. شاید که امروزه تحت این شرایط گرفتن ویزای فوری آلمان یک امر دشوار باشد اما نمی توان گفت که این مساله ناممکن است اگر سابقه سفر به کشورهای شینگن را داشته باشید می توان گفت یک فاکتور مثبت برای صدور ویزای فوری آلمان برای شما محسوب می شود و می توانید امیدوار باشید که ویزای شما سریعتر از زمان گفته شده صادر شود.

ویزای تضمینی آلمان

ابتدایی ترین مرحله از پروسه اخذ ویزای تضمینی آلمان برای درخواست کننده تکمیل فرم درخواست ویزای کشور آلمان است. این فرم را می‌توانید از وب سایت سفارت آلمان دانلود یا با مراجعه‌ی حضوری از ساختمان اداری سفارت آلمان در تهران، دریافت نمایید. لازم به ذکر است که گرفتن ویزای کشورهای مختلف مستلزم داشتن تجربه و طی کردن مراحل پیچیده‌ای است که معمولا متقاضیان ویزای تضمینی آلمان را با مشکلاتی روبرو می‌کند. برای طی کردن این پروسه باید به معانی دقیق و مفهومی تعداد زیادی از لغات و اصطلاحات تخصصی اشراف کامل داشت و بی ‌دقتی در هر کدام از این موارد به معنای شروع مجدد پروسه درخواست ویزای تضمینی آلمان ، اتلاف زمان و حتی در مواردی محرومیت از ارائه ‌ی دوباره درخواست است. برای اجتناب از این مشکل، با متخصصان این زمینه مشورت کرده و کار را به آن ها بسپارید . بسیاری از موسسات اخذ ویزا به شما این اطمینان را می دهند که ویزای آلمان شما را بصورت تضمینی و بدون کوچکترین مشکل و در کمترین زمان تهیه می کنند و شما با توجه به رزومه کاری آن ها می توانید از این ادعا اطمینان حاصل کنید و این امر مهم را به آن ها بسپارید.
ویزای تضمینی آلمان در بانک اطلاعات تخصصی ویزاکاران از طریق موسسات و آژانس های مسافرتی اکتیو , معتبر و دارای مجوز به صورت کاملا تضمینی در کوتاه ترین زمان و بالاترین کیفیت با ارزان ترین قیمت ممکن اخذ میگردد. جهت دریافت ویزای تضمینی آلمان و همینطور فوری عقلانی است که از طریق موسسه های رسمی و کاردان در این زمینه اقدام کنید تا دچار مشکل نشوید .