جمهوری اسلوونی که از کشورهای اروپای مرکزی می باشد عضو اتحادیه اروپا و پپمان شینگن است، کشور اسلوونی در گذشته بخشی از یوگسلاوی بوده است و درسال ۱۹۹۱ از یوگسلاوی جدا شد و کشوری با نام جمهوری اسلوونی تاسیس شد. این کشور ۲۷۳/۲۰ کیلو متر مربع از خاک قاره اروپا را به خود اختصاص داده می باشد. پایتخت جمهوری اسلوونی شهر لیوبلیانا است که هم مرز با کشورهای ایتالیا، کرواسی، مجارستان و اتریش می باشد. همانطور که گفتیم اسلوونی عضو اتحادیه اروپا و هم چنین عضو سازمان ملل متحد است . مطالعات آماری نشان می دهد که جمعیت این کشور 209245 نفر است و میانگین سنی آن ۴۱ سال است و طبق مطالعات رشد جمعیت در اسلوونی منفی است.
همانطور که در بالا گفته شد کشور تازه تاسیس اسلوونی همسایه و هم مرز با کشورهایی چون اتریش در شمال و ایتالیا درغرب و کرواسی در جنوب و مجارستان در شرق است. اسلوونی تحت ریاست دانیلو تورک قرار دارد و همچنین نخست وزیرش بوروت. واحد پول این کشور یورو می باشد که از معتبرترین واحدهای پولی دنیا می باشد.
گفتنی است اسلوونی جزء کشورهای کم جمعیت دنیا و قاره اروپاست و رتبه جهانی ۱۴۳را از لحاظ جمعیت به خود اختصاص داده است، اما به دلیل عدم میل خانواده های اسلوونی برای داشتن فرزند و همچنین مهاجرت جوانان این کشور به سایر کشورهای اروپایی باعث ایجاد رشد منفی 0.8% معیت در اسلوونی شده است.

ویزای اسلوونی

ویزای اسلوونی:شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه شینگن نیازی به ویزا اسلوونی برای ورود به این کشور را ندارند. آنها فقط یک سند سفر معتبر نیاز دارند. اما در مقابل شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا موظفندعلاوه بر یک سند سفر معتبر ویزای اسلوونی برای ورود به جمهوری اسلوونی داشته باشند. روش دریافت ویزای اسلوونی مشابه روش دریافت ویزای دیگر اتحادیه اروپا (ویزای کاری برای اروپا) است.
امروزه افراد زیادی بخصوص دانشجویان متقاضی ورود و ادامه تحصیل و یا حتی سیاحت کشور اسلوونی را دارند پس اگر مایلید به کشور اسلوونی به دلایل گردشگری، کسب و کار، شخصی یا نوع دیگری از سفر مسافرت کنید، باید یک ویزای اسلوونی صادر شده توسط کنسولگری جمهوری اسلوونی در کشور خود را بدست آورید. ویزای اسلوونی می تواند یک ویزای توریستی یا یک ویزای کار برای اسلوونی باشد، که همچنین به عنوان ویزای کاری اتحادیه اروپا معتبر است. می دانید که اتباع خارجی مجبورند برای انجام مصاحبه حضوری و دادن اثر انگشت به کنسولگری جمهوری اسلوونی در کشور خود (یا به نزدیکترین سفارتخانه ای که ویزای اسلوونی را صادر می کنند) مراجعه کنند.

مدارک عمومی مورد نیاز ویزای اسلوونی

فرم درخواست ویزا را دانلود کنید، آن را به طور کامل و صادقانه کامل کنید. شما همچنین می توانید فرم درخواست شارژ ویزا را به صورت الکترونیکی پر کنید و سپس یک نسخه کپی تهیه کنید.
2 عکس باید متصل شود عکس بایستی از فرم گذرنامه باشد – اخیرا کلیپ گرفتن با یک پس زمینه نور نیز معتبر می باشد.
گذرنامه شما و نسخه های ویزای قبلی شما ( معتبر برای حداقل 3 ماه پس از تاریخ بازگشت ) مورد نیاز است. گذرنامه شما باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد
یک نسخه از رزرو بلیط بازگشتی شما توصیه می شود قبل از گرفتن ویزا بلیط خریداری کنید
بیمه نامه ویزای شینگن حداقل 30،000 یورو را پوشش دهد در اسلوونی و کل منطقه شینگن را تایید می کند.
نامه ای با عنوان هدف سفر به اسلوونی و برنامه سفر باید ارائه کنید
بلیط هواپیما با تاریخ و شماره پرواز مشخص ورود و خروج از اسلوونی
اقامت هتل برای تمام مدت اقامت در نظر گرفته شده در اسلوونی
اثبات وضعیت مدنی (گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی مرگ همسر، کارت جیره در صورت لزوم)
معیشت – اثبات مؤلفه های مالی کافی برای مدت اقامت در اسلوونی.

ویزای تحصیلی اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلوونی: بسته به اهداف سفر شما به اسلوونی، انواع ویزاهای مختلفی برای موارد خاص وجود دارد که ویزای تحصیلی اسلوونی یکی از آنهاست . این که آیا شما قصد سفر به منظور ملاقات دوستان و یا اقوام ، تحصیل یا کار را دارید و به طور دائم در آنجا اقامت ندارید، مجبورید برای گرفتن ویزای اسلوونی بسته به هدفتان اقدام کنید. تحصیل در اسلوونی در سالهای اخیر یکی از راههای ورود به کشور اسلوونی مورد استفاده قرار میگیرد و برای این موضوع نیاز به ویزای تحصیلی اسلوونی میباشد. ادامه تحصیل در اسلوونی برای دوره لیسانس به زبان اسلوانیایی می باشد طول دوره چهار سال میباشد تحصیل در دانشگاههای اسلوونی بدون مدرک زبان امکانپذیر هست.
تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و دکترا در اسلوونی به زبان انگلیسی بوده و هیچ فرقی با سایر کشورهای اروپایی در طول دوره ندارد و نزدیک به دو یا سه سال طول میکشد. یکی از برترین دانشگاههای اسلوونی دانشگاه لیوبلیانا است جز چهارصد دانشگاه برتر دنیا قرار دارد
متقاضیان تحصیل در اسلوونی ابتدا باید از یکی از دانشگاههای این کشور پذیرش بگیرند سپس اقدام به اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی کنند .
مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های اسلوونی برای تحصیل در اسلوونی
ریز نمرات دیپلم ، پیش دانشگاهی و همچنین ریز نمرات لیسانس و…
اصل مدرک دیپلم ، پیش دانشگاهی و به این ترتیب اصل مدرک لیسانس و …

شایان ذکر بوده که کشور اسلوونی در ایران سفارتی ندارد و تمامی امور مربوط به ویزای تحصیلی اسلوونیو یا هرنوع از ویزا برای این کشور در سفارت ترکیه انجام میشود.

ویزای فوری اسلوونی

ویزای فوری اسلوونی: بسیاری از متقاضیان به دلیل محدودیت زمانی نیاز به اخذ ویزای فوری اسلوونی دارند. برای این کار ابتدا باید اطمینان داشته باشید که مدارک شما برای اخذ ویزا کامل و بدون نقص و کم کاست باشد تا مسولین موسسات اخذ ویزای فوری اسلوونی بدون مشکل و در کمترین زمان ممکن بتوانند نسبت به اخذ ویزای فوری اسلوونی اقدام کنند.
یکی از مسائل مورد اهمیت در این رابطه اقدام به گرفتن وقت سفارت در اولین فرصت می باشد پس سعی کنید تا با ارائه مدارک کامل و بدون نقص از طریق موسسات معتبر و مشورت با متخصصین این زمینه اقدام به تهیه ویزای فوری اسلوونی کنید.

ویزای تضمینی اسلوونی

بسیاری از افراد که درخواست ویزای اسلوونی را دارند نسبت به این مسئله حساس بوده و مایلند مطمئن باشند که ویزای تضمینی اسلوونی را دریافت می کنند و بدون اتلاف وقت و انرژی به این ویزا دست پیدا می کنند . بنابراین توصیه ما به آنها این است که از طریق موسسات معتبر و متخصصین مجرب این امور مشورت بگیرند و از طریق آنها اقدام کنند تا بتوانند بدون حساسیت و بروز مشکل در این زمینه ویزای تضمینی اسلوونی را دریافت کنند.
بهترین توصیه ما برای کسانی که خواستار ویزای تضمینی اسلوونی هستند این است که هرگز خود به تنهایی اقدام برای اخذ این ویزا را نکنند زیرا قوانین کشورها همواره بنا به شرایط زمان در حال تغییر بوده و این مسئله روی صدور ویزا نیز تاثیر مستقیم دارد پس بهترین گزینه اقدام از طریق موسسات اخذ ویزای تضمینی اسلوونی و کمک آنها است. همچنین بخاطر داشته باشید که تمامی مدارک شما باید کامل و بدون نقص و صحیح باشد تا مشکلی بوجود نیاید. شایان ذکر است جهت دریافت ویزا اسلوونی خود شخص مسافر در روز تعیین شده از طرف سفارت برای مصاحبه و انگشت نگاری باید در محل سفارت حضور داشته باشد .
گفتنی است که داشتن ویزای شینگن لزوما به معنی تضمینی جهت ورود به محدوده شینگن نیست، یعنی اگر شما ویزای شنگن خود را از ایتالیا گرفته باشید ولی از اسلوونی وارد شینگن شوید مقامات مرزی شینگن در اسلوونی می توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود ندهند و شما را به کشوری در خارج از شینگن اخراج کنند. پس باید همیشه خود را آماده سوالات احتمالی از جمله هدف از سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های اقامت نمایید.