ویزای اسپانیا

پادشاهی اسپانیا کشوی مستقل که در بخش جنوب غربی اروپا و در شبه‌ جزیره‌ی ایبری قرار دارد.کشور اسپانیا در جنوب و شرق به دریای مدیترانه متصل است. اسپانیا از شمال به خلیج بیسکای و از غرب با اقیانوس اطلس ، هم‌مرز است.
مراکش، جبل الطارق، آندورا، پرتغال و فرانسه از همسایگان این کشور بشمار میروند. گفتنی است کشور اسپانیا بزرگ‌ ترین کشور مستقل در شبه ‌جزیره‌ی ایبری بوده. جمعیت این کشور در حدود ۴۵ میلیون نفر است و هشتمین اقتصاد بزرگ دنیا را دارا می باشد. شهر مادرید، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور بوده که از میان باقی شهرهای بزرگ اسپانیا میتوان به بارسلون، والنسیا، سویا و مالاگ اشاره کرد. جالب است بدانید که اسپانیا نزدیک‌ترین کشور اروپایی به قاره‌ی آفریقا و یکی از کشورهای دنیاست که نقش بسزایی را در فرهنگ و تاریخ جهان ایفا کرده است و تاثیرات بخصوصی در این باره داشته. زمانی که کشور اسپانیا تحت فرمانروایی مسلمانان بوده، به کشوری برای کسب علوم مختلفی مبدل شده بود. کوردوبا مرکز جهانی مطالعه در زمینه‌ی ادبیات، فلسفه، پزشکی و سایر علوم بود. امروزه نیست افراد بسیاری مشتاق سفر و حتی مهاجرت به این کشور هستند این کشور نیز همچون کشورهای دیگر اتحادیه اروپا قوانین مهاجرتی و صدور ویزای مختص به خود را دارد.

ویزای اسپانیا

بسته به هدف مسافرت متقاضیان به اسپانیا، انواع ویزاهای مختلفی برای این مناسبت وجود دارد. این که آیا شما قصد سفر توریستی یا ملاقات اقوام و دوستان ، تحصیل یا کار را دارید و به طور دائم در آنجا اقامت ندارید، مجبورید برای گرفتن ویزای اسپانیا اقدام کنید.
کشور اسپانیا از سال ۱۹۹۵ عضو معاهده شنگن بوده بنابراین شما با داشتن ویزای شنگن میتوانید به این کشور سفر کنید. اگر قصد دارید درخواست ویزای اسپانیا کنید باید پس از رزرو وقت از سفارت این کشور به سفارتخانه در تهران رفته تا از شما مصاحبه بعمل آید. برای دریافت فرم درخواست ویزای اسپانیا و تعیین زمان مصاحبه حضوری باید به دفتر کنسولی اسپانیا در تهران مراجعه کنید و لازم به ذکر است که شما نمی توانید به صورت تلفنی زمان مصاحبه را هماهنگ کنید.
برای اخد ویزای اسپانیا و یا هر کشور دیگر اول باید فرم درخواست ویزای آن کشور را که در این پست اسپانیا کشور هدف ما میباشد پر کنید و هنگام انجام مصاحبه فرم پرشده خود را به همراه مدارک مورد نیاز دیگر تحویل سفارتخانه دهید. فرم اخذ ویزای اسپانیا باید در دو نسخه و اگر قصد سفر خانوادگی دارید باید به صورت جداگانه برای هر یک از اعضای خانواده فرم را پر کنید و درخواست را بدهید. کلیه مدارک باید علاوه بر فارسی به زبان انگلیسی هم ترجمه شود و لازم به ذکر است که در صورت عدم پذیرش مدارک عودت داده نمیشود.
به دلیل بالا بودن حجم تقاضا در ماههای تابستان و پیش از تعطیلات نوروز ، تعیین وقت سفارت ممکن است ۲ الی ۳ هفته بطول انجامد و حتی بررسی مدارک برای صدور ویزای اسپانیا نیز ممکن است زمان بیشتر طول بکشد ، پس پیش از اقدام برای اخذ ویزای اسپانیا این موارد را هم در نظر بگیرید.

ویزای تحصیلی اسپانیا

شهرهای بزرگ کشور اسپانیا مثل پایتخت آن مادرید و یا بارسلونا و والنسیا دارای دانشگاههای بسیار معتبر با رنکینگهای جهانی زیر ۵۵۰ وجود دارند به همین دلیل کشور اسپانیا هرساله از سرتاسر دنیا متقاضیان ادامه تحصیل را به سمت خود جذب میکنند. محبوبیت دانشگاههای اسپانیا به دلیل مزایای دوچندان آن نسبت به دیگر کشورهای اروپایی از جمله شهریه ناچیز هزینه های تحصیل بنسبت کشورهای تراز اول دنیا باعث بالا رفتن درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا در سال های اخیر شده است .شاید در مقایسه اولیه هزینه های گزاف تحصیل در کشورهایی همانند انگلستان، استرالیا، کانادا و آمریکا شما را به این نکته مهم برساند که تحصیل بدون بورس تحصیلی در این کشورها امری بسیار دشوار و حتی غیر ممکن دانست .
دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در کشور اسپانیا هستند باید اول از دانشگاه مورد نظر پذیرش دانشجویی بگیرند تا بتوانند ویزای تحصیلی اسپانیا را دریافت کنند. بعد از دریافت پذیرش دانشجویی از دانشگاهی در اسپانیا متقاضی باید مدارکی را به سفارتخانه ارائه کند تا برای او ویزای تحصیلی اسپانیا صادر شود.
قائدتا برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا علاوه بر پذیرش دانشگاهی باید مدارک دیگری به سفارت اسپانیا توسط شخص ارائه شود که تعدادی از این مدارک در زیر آمده است.
۱-مدارک هویتی مثل پاسپورت و شناسنامه و به همراه ترجمه این مدارک.
۲-مدرک مالی که نشان دهنده گردش حساب شخص در ایران میباشد. و اثبات کننده توانایی مالی شخص برای تامین هزینه زندگی و تحصیل در کشور اسپانیا
۳-کامل کردن و تحویل فرم تقاضای ویزای تحصیلی اسپانیا به صورت تایپی به سفارت اسپانیا ۴-پذیرش تحصیلی از دانشگاهی در اسپانیا مهمور به مهر دانشگاه
۵-یک قطعه عکس ۵/۳ در ۵/۴ و رنگی
۶-بیمه نامه مسافرتی شینگن که تا سقف ۳۰۰۰۰ یورو صادره از یکی از شرکتهای بیمه مورد تایید سفارت اسپانیا
۷-مدارک تحصیلی متقاضی
این امکان وجود دارد که بنا به شرایط متقاضی اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا، سفارت اسپانیا از متقاضی درخواست مدارک دیگری نیز داشته باشد. گفتنی است که هزینه ای نیز بابت رسیدگی به پرونده ویزا از طرف سفارت اسپانیا دریافت میکند که بدون در نظر گرفتن نتیجه قابل بازگشت به فرد نمی باشد.

ویزای فوری اسپانیا

بسیاری از متقاضیان سفر به اسپانیا دچار محدودیت زمانی هستند و بدنبال راهی سریع برای اخذ ویزای فوری اسپانیا هستند . باید گفت شاید این امر کمی دور از تصور باشد بخصوص امروزه بنا به دلیل حجم بالای تقاضا برای اخذ ویزای فوری اسپانیا این کشور قوانین سخت تری برای صدور ویزا تعیین کرده حال اگر تعیین وقت سفارت را در نظر نگیریم صدور ویزای فوری اسپانیا ۲ الی ۳ هفته به طول می انجامد. پس اولین قدم تهیه کامل مدارک بدون اشتباه و کم و کاست و مشورت با متخصصین این حوزه برای انجام صحیح و بدون اشکال این پروسه.
برا اخذ ویزای فوری اسپانیا بهتر است از طریق آژانس ها و مراکز مخصوص ویزا اقدام کنید و با آگاهی کامل از قوانین و زمان کافی اقدام به اخذ ویزای فوری اسانیا کنید.

ویزای تضمینی اسپانیا

بسیاری از مراکز صدور ویزا ادعا دارند که ویزای تضمینی اسپانیا را برای متقاضیان فراهم می کنند . ابتدا باید بدانید که صدور ویزای تضمینی اسپانیا زمانی واقعا قابل تضمین است که مدارک متقاضی کامل و بدون کوچکترین نقصی در اختیار آژانس ها قرار گیرد تا مسولان و متخصصان این زمینه در کمترین زمان و بدون مشکل این مهم را به اتمام برسانند . بررسی های اولیه‌ ی مدارک صدور ویزای تضمینی اسپانیا به منظور صدور ویزا تقریبا دو هفته طول می کشد. این امکان وجود دارد تا صدور قطعیو بلاشک ویزا و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج دارد اما عموماً تا شش الی هفت هفته بعد از تحویل اولیه مدارک به بخش کنسولی اسپانیا ، وضعیت متقاضی ویزای تضمینی اسپانیا مشخص می‌شود.
برای این امر نیز باید از طریق مراکز مورد تایید و مشاورین و متخصصین زبده و کاردان استفاده کنید و به اصطلاح بیگدار به آب نزنید و سنجیده عمل کنید و در اخذ ویزای تضمینی اسپانیا زیاد عجله نکنید و با آگاهی کامل از قوانین قدم بردارید.